All Collections
FAQ - Polski
B2C
Zachowanie e-konsumentów
Zachowanie e-konsumentów
nowoczesny konsument e-commerce
Business Zankyou avatar
Written by Business Zankyou
Updated over a week ago

Pięć lat temu nie było jeszcze Czarnego Protestu, Donald Trumpa, ani Brexitu. Piętnaście lat temu Facebook nie istniał. W ciągu zaledwie kilku lat świat drastycznie się zmienił, podobnie jak zachowanie konsumentów, głównie ze względu na dominację handlu elektronicznego. W 2017 r. aż 54% Polaków kupowało przez Internet. W jaki sposób wpłynęło to na zachowanie tej nowej generacji kupujących i jak możemy uczynić z nich odpowiednią ofertę?

Znaczenie wizualne

Wygląd i wizualność mają kluczowe znaczenie na platformach internetowych. W rzeczywistości 93% konsumentów uważa, że wygląd produktu jest jednym z najważniejszych elementów decyzji o jego zakupie. Innymi słowy, jeśli nie masz atrakcyjnego profilu, nie będziesz mieć więcej klientów. Ponadto 52% konsumentów, którzy nie przepadają za wyglądem strony internetowej, częściej opuszcza ją i nigdy więcej na nią nie wchodzą. Nie dostaniesz drugiej szansy, a jeśli Twoja strona nie spełni oczekiwań klienta, po zaledwie kilku kliknięciach stracisz nowych klientów.
Oferta powinna być przystosowana formą w odbiorze, do konsumenta. Innymi słowy, strona musi być równie atrakcyjna w wersji na smartfona, ponieważ aż 75% użytkowników Internetu korzysta z telefonu podczas zakupów.

Filmy wideo, element obowiązkowy

Powiedzieliśmy już o tym w innym artykule: filmy są najpotężniejszą platformą medialną! W rzeczywistości 96% użytkowników uważa filmy za istotny impuls, który wpływa na ich decyzję o zakupie produktu. Dzieje się tak również dlatego, że filmy przekazują bardziej przejrzystą wiadomość i są bardziej atrakcyjne dla konsumentów. W rzeczywistości 58% konsumentów uważa, że firmy, które publikują filmy na swoich stronach internetowych, są bardziej wiarygodne.

To musi być krótkie

Z roku na rok spam konsumencki jest zredukowany. 65% użytkowników nie czeka więcej niż 3 sekundy na załadowanie strony, a ten odsetek wzrasta o 7 punktów za każdą dodatkową sekundą. Oprócz tego, że jest szybko, musi być też łatwo, bo te dwa kryteria aż dla 76%-ciu użytkowników uznawane są za najważniejsze.

Znaczenie interakcji człowieka

Mimo że większość firm polega na systemach automatycznych, interakcje międzyludzkie wciąż są niezbędne. Świadomość, że faktyczna osoba pomaga ci rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić, sprawia, że poczujesz się pewniej. Z tego powodu 57% konsumentów preferuje kontakt z dostawcami telefonicznie, a nie za pomocą innych środków. Co więcej, rozmawianie z kimś przez telefon tworzy poczucie współczucia i przywiązania, które daje firmie więcej charakteru i lepszy wizerunek. 

Jednak aż 27% uważa, że trudniej jest wybaczyć błąd w zarządzaniu popełniony przez pracownika obsługi klienta niż system. Dlatego osoby odpowiedzialne za markę muszą być dostępne i mieć wysokie kwalifikacje, aby zwiększyć konwersję sprzedaży. Nawet w przypadku B2B obecność czatu na żywo może zwiększyć sprzedaż o 20%. Warto również wspomnieć, że recenzje produktów i usług pozostawionych przez prawdziwych klientów na stronie internetowej zwiększają konwersje o 34%.

W Zankyou korzystasz z estetycznego designu, sprawnego technicznie profilu i wszystkiego, co zapewnia efektywną obecność w Internecie.
Teraz zależy Ci na tym, aby w pełni zaprezesntować swoją ofertę, a jednocześnie przekazując swoją energię i pasję swoim klientom? Uzyskaj recenzje, dodaj atrakcyjne zdjęcia i bądź elastyczny!

Did this answer your question?